ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε τον Αγωνιστικό Απολογισμό όσον αφορά το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ταεκβοντό Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στο Μάντσεστερ της Μεγάλης Βρετανίας από 3 έως 6 Μαΐου 2012.    Η ελληνική αποστολή επιστρέφει σήμερα στις 7 Μαΐου 2012 έχοντας διακριθεί με ένα χρυσό μετάλλιο, ένα αργυρό μετάλλιο, 2 χάλκινα μετάλλια και 5 πέμπτες θέσεις. Οι διακρίσεις μας έχουν αναλυτικά ως εξής: • 1η θέση – Χρυσό μετάλλιο το οποίο κατέκτησε η αθλήτρια ΚΟΥΤΣΟΥ Ιωάννα στην κατηγορία – 46 κιλά Γυναικών.• 2η θέση – Αργυρό μετάλλιο το οποίο κατέκτησε ο αθλητής ΓΑΪΤΑΝΗΣ Βασίλειος στην κατηγορία – 63 κιλά Ανδρών.• 3η θέση – Χάλκινο μετάλλιο το οποίο κατέκτησε ο αθλητής ΜΕΧΤΕΡΙΔΗΣ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Στυλιανός στην κατηγορία – 68 κιλά Ανδρών.• 3η θέση – Χάλκινο μετάλλιο το οποίο κατέκτησε ο αθλητής ΠΟΛΙΤΗΣ Νικόλαος στην κατηγορία – 54 κιλά Ανδρών. • Πέμπτες θέσεις, τις οποίες κατέκτησαν :  ο αθλητής ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Ανέστης στην κατηγορία – 80 κιλά Ανδρών, ο αθλητής ΓΚΟΛΤΣΙΟΣ Κωνσταντίνος στην κατηγορία – -87 κιλά Ανδρών, ο αθλητής ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Αλέξανδρος στην κατηγορία + 87 κιλά Ανδρών,  η αθλήτρια ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ Μαργαρίτα στην κατηγορία – 62 κιλά Γυναικών και  η αθλήτρια ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Ελπίδα – Μαρίνα στην  κατηγορία – 73 κιλά Γυναικών.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας μας θα ήθελε να συγχαρεί όλους τους αθλητές και αθλήτριες της Εθνικής μας Ομάδας καθώς και τους προπονητές της.